joomla templates top joomla templates template joomla

Małżeństwo odpowie za rozbój

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Zarzut rozboju może usłyszeć małżeństwo zatrzymane przez policjantów z bydgoskich Wyżyn. Para napadła na jednego z działkowców podczas wspólnego spotkania. Okradli go z pieniędzy, dokumentów i telefonu. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokurator. 

95 milionów złotych na inwestycje szpitali

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W ramach rozstrzygniętego jesienią 2014 roku konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 21 placówek medycznych w całym regionie otrzymało wsparcie na zakupy wyposażenia i niezbędną modernizację. Wśród nich znalazły się bydgoskie Centrum Onkologii i Szpital Biziela, toruński Wojewódzki Szpital Zespolony, grudziądzki Szpital Biegańskiego i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku. Łączna wartość dofinansowania to 95 milionów złotych. 

Dewastował wszystko, co napotkał na swojej drodze

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Oko bydgoskich kamer nakryło agresywnego 22-latka, który wyładowywał się na różnych rzeczach napotkanych na swojej drodze. Informacja o wandalizmie trafiła do znajdującego się w pobliżu patrolu z bydgoskiego Szwederowa. Mężczyzna wpadł w ich ręce. Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 

Konwent Marszałków na Dolnym Śląsku

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

We Wrocławiu zakończyły się dziś 3 września dwudniowe obrady Konwentu Marszałków Województw RP. Wśród podejmowanych tematów były między innymi regionalne instrumenty kreowania polityk rozwojowych, rządowa strategia w ochronie zdrowia na najbliższe 7 lat oraz modernizacja szkolnictwa zawodowego. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego reprezentował marszałek Piotr Całbecki.

Prawo i Sprawiedliwość nie poprze Zbigniewa Girzyńskiego wystawi własnego kandydata do Senatu

R.Ż/eGrudziadz.pl; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Start Zbigniewa Girzyńskiego to jedna z bardziej zaskakujących decyzji trwającej kampanii wyborczej. Po opuszczeniu szeregów Prawa i Sprawiedliwości w związku z niejasnościami dotyczącymi rozliczeń poselskich, poseł kategorycznie wypowiadał się o swoim kandydowaniu do senatu zaprzeczając, że istnieje taka możliwość.

Funkcjonariuszka służby celnej ranna w trakcie akcji Celników z Grudziądza

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info Służba Celna; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W trakcie akcji Służby Celnej w Grudziądzu została ranna funkcjonariuszka próbująca dostać się do mieszkania, w którym znajdowały się nielegalne papierosy pochodzące z przemytu. Na miejsce do zabarykadowanych w domu kobiety i mężczyzny wezwano policję, a po negocjacji z zabarykadowanymi udało się wejść do mieszkania. 

Otłoczyn 3 i pół dekady po

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W podtoruńskiej Brzozie 19 sierpnia odbyły się uroczyste obchody 35. rocznicy największej w powojennej historii Polski katastrofy kolejowej. 19 sierpnia 1980 roku w wyniku zderzenia rozpędzonych pociągów zginęło 65 osób, dwie kolejne zmarły w wyniku obrażeń. 

Piłka i piknik w rocznicę Sierpnia

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Za nami kolejne wydarzenia w ramach obchodów 35. rocznicy wydarzeń sierpniowych 1980 roku. W piątek (4 września) odbył się charytatywny turniej halowej piłki nożnej w bydgoskiej Łuczniczce, a także rocznicowe spotkanie w Przysieku. W sobotę (5 września) na terenach wokół Łuczniczki odbył się solidarnościowy piknik rodzinny. 

Trzej paserzy dwóch mercedesów z zarzutami

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Policjanci z komisariatu w Lubiczu widząc auto tej samej marki co odzyskany tydzień wcześniej, a skradziony w Niemczech mercedes sprinter postanowili to sprawdzić. Dociekliwość doprowadziła ich do pobliskiego lokalu, gdzie zatrzymali trzech podejrzewanych mężczyzn. Ustalenia kryminalnych pozwoliły na przedstawienie wszystkim zarzutów paserstwa dwóch samochodów. Grozi im do 5 lat więzienia. 

Rozmowy o potencjale Zalewu Włocławskiego

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Zagospodarowania turystycznego, rekreacyjnego i przyrodniczego Zalewu Włocławskiego dotyczyły tegoroczne warsztaty naukowo-samorządowe poświęcone problematyce wodnej. Spotkanie odbyło się 3 września podczas rejsu statkiem „Marianna” na odcinku Wisły z Płocka do Włocławka. Organizatorami konferencji byli Urząd Marszałkowski oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Kradzionym motorowerem z narkotykami uciekał przed policjantami

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Policjanci z Białych Błot zatrzymali bydgoszczanina podejrzanego o kradzież i posiadanie narkotyków. 31-latek uciekał kradzionym motorowerem przed funkcjonariuszami. Podczas pościgu został zatrzymany. Posiadał przy sobie marihuanę. Wstępne badanie wykazało, że był pod wpływem amfetaminy.

Ograniczenie wolności dla kibica po niedzielnym meczu GKMu Grudziądz z KS Toruń

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: KMP w Grudziądzu; fot: R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W trakcie niedzielnego spotkania grudziądzkiego GKMu i zespołu z Torunia jeden z kibiców posiadający środki pirotechniczne wniesione na stadion zaczął je odpalać i rzucać na płytę stadionu. Ten sam kibic rzucił również w stronę ochrony stadionowej plastikowym pojemnikiem na śmieci.