joomla templates top joomla templates template joomla

Agresywny pasażer pociągu sterroryzował załogę i ranił nożem maszynistę pod Toruniem. Wspólna akcja służb ratunkowych. Ćwiczenia pod Toruniem

info: KWP, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Bandyta napadł na pociąg i ranił maszynistę. W tym czasie na trasie pociągu stanął popsuty autobus. Po zderzeniu z autokarem, z lokomotywy zaczął wydobywać się dym. To scenariusz wspólnych ćwiczeń toruńskich służb i przewoźnika-firmy Arriva.
 
Głównym celem tej akcji było doskonalenie umiejętności w dziedzinie organizacji i prowadzenia wspólnych akcji policji i innych służb.
 
 
 
 
W czwartek odbyły się ćwiczenia toruńskich służb ratowniczych i policji. Około godz. 11:00 na przejeździe kolejowym w Olku pod Toruniem posuł się autokar.
 
 
W tym czasie w pociągu zmierzającym w to miejsce agresywny pasażer sterroryzował załogę i ranił nożem maszynistę. Doszło do zderzenia pociągu z autobusem.
 
We wnętrzu w wagonie pozostał ranny napastnik, a z lokomotywy zaczął wydobywać się dym. Świadkowie powiadomili o tym służby. Na miejsce pierwsi dojechali policjanci. Mundurowi od razu zajęli się obezwładnieniem napastnika i zapewnieniem bezpieczeństwa pasażerom.
 
 
Tak zaczęły się wspólne ćwiczenia toruńskich służb - Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej i Straży Ochrony Kolei. Policjanci po zabezpieczeniu miejsca umożliwiali działanie innych służb. Mundurowi zajęli się także ustalaniem okoliczności i świadków tego zdarzenia.
 
 
Celem ćwiczeń było sprawdzenie reakcji, komunikacji, wzajemnej koordynacji wszystkich służb odpowiedzialnych za ratowanie życia i bezpieczeństwo ludzi na wypadek sytuacji kryzysowej.