joomla templates top joomla templates template joomla

Poseł PO Krzysztof Brejza złożył zawiadomienie o zamachu na swoje życie. Okazuje się jednak, że to niedopałek papierosa był przyczyną pożaru szaletu przy domu posła

R.Ż/eSerwis.info; info: Policja, Inowrocław; video/foto: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza zawiadomił policję o usiłowaniu zabójstwa swojej rodziny. W pobliżu jego kamienicy prawdopodobnie doszło do podpalenia. Minister spraw wewnętrznych zapowiada gruntowne zbadanie sprawy. Okazuje się jednak, ze przyczyną pożaru szaletu przy domu posła mógł być niedopałek. 
 
Pożar wybuchł tuż przy remontowanej kamienicy w Inowrocławiu, w której mieszka poseł Brejza wraz z rodziną. Paliły się materiały budowlane składowane na podwórzu. 
 
Jak relacjonował poseł, płomienie sięgnęły okna pokoju, w którym spał jego roczny syn. Krzysztof Brejza doszukuje się związku zdarzenia ze swoją działalnością polityczną. 
 
Sprawę poprowadzi Prokuratura Rejonowa Inowrocław. 
 
- Prokurator przeprowadza czynności na miejscu zdarzenia, które polegają na przeprowadzeniu oględzin z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa - poinformował prokurator Andrzej Nowak. Dodał, że decyzja o wszczęciu postępowania zostanie podjęta po wykonaniu czynności sprawdzających.
 
 
Tymczasem dzisiaj Polska Agencja Prasowa podała, że przyczyną pożaru nie był zamach, czy umyślne podpalenie, ale: 
 
-  niedopałek papierosa – 
 
Rano policja zatrzymała podejrzanego Według nieoficjalnych informacji mężczyzna przyznał się do winy
 
- Przedstawiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania pożaru - powiedziała rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podinsp. Monika Chlebicz.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę ok. godzi. 12:00. Wtedy to policjanci z Inowrocławia otrzymali zgłoszenie dot. pożaru przenośnej toalety usytuowanej w pobliżu kamienicy, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę. W sprawie tej przyjęto zawiadomienie dot. uszkodzenia mienia.
 
W niedzielę policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie mające związek z tą sprawą. Zawiadomienie dot. usiłowania zabójstwa.
 
Do działań włączyli się policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. W poniedziałek rano akta spraw trafiły do prokuratury. Praca policjantów z Inowrocławia i Bydgoszczy pozwoliła na zatrzymanie 50-letniego mieszkańca Inowrocławia.