joomla templates top joomla templates template joomla

Zatrzymano kobietę, która dokonała dewastacji biur parlamentarzystów w Wąbrzeźnie i Golubiu Dobrzyniu. Kobiecie grożą dwa lata więzienia za propagowanie ustroju totalitarnego

R.Ż/eSerwis.info; fot: facebook włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W piątek doszło do dewastacji biur parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Mioduszewskiego i Krzysztofa Czabańskiego w Wąbrzeźnie i Golubiu-Dobrzyniu. Zatrzymano sprawczynię ataków, jest nią 49 –letnia mieszkanka województwa mazowieckiego.
 
Do dewastacji biur polityków PiS w tym przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego i senatora Andrzeja Mioduszewskiego doszło w piątek w Wąbrzeźnie i Golubiu-Dobrzyniu. Na drzwiach i na chodniku przed wejściem do biur namalowano napisy „PZPR”, „Czas na sąd ostateczny”. 
Sprawczynię zatrzymano, okazała się nią 49-letnia kobieta, mieszkanka województwa mazowieckiego. Do zatrzymania doszło w sobotę po godz. 22.00. kobietę przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie, gdzie przedstawiono jej zarzuty, a ona sama złożyła wyjaśnienia. Kobietę po przesłuchaniu zwolniono.
 
Według komunikatu policji przedstawiono jej zarzut z artykułu 256 kodeksu karnego, a więc propagowania ustroju totalitarnego. 
 
- Za ten czyn grozi kobiecie do dwóch lat pozbawienia wolności -
 
Sprawczyni częściowo przyznała się do zarzucanego czynu, w tym do samego umieszczenia napisów, nie zgadza się jednak, że jej działanie miało za cel propagowanie ustroju totalitarnego, ale celem było zapobieganie jemu.