joomla templates top joomla templates template joomla

W Toruniu otwarto salę koncertową z prawdziwego zdarzenia!

R.Ż/eSerwis.info; fot: W.Ż/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

W Toruniu otwarto salę koncertową z prawdziwego zdarzenia! 12 grudnia zostało oficjalnie otwarte Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki.

Jaka jest historia toruńskich pierników?

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

Jaka jest historia toruńskich pierników? Jak wyglądały opakowania pierników na początku XX wieku i w czasach PRLu? Czym były dostarczane do sklepów? Odwiedzi na te wszystkie pytania można znaleźć w Żywym Muzeum Piernika w Toruniu.

Wystawa ekslibrisów w CSW

torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń kulturalne

Bogaty zbiór polskich ekslibrisów cyfrowych od 25 listopada 2015 r. do obejrzenia w Centrum Sztuki Współczesnej. Ekslibris, ozdobny znak własnościowy książki, który z czasem stał się samodzielnym dziełem sztuki, ma wielowiekową tradycję. W 2016 r. będziemy obchodzić 500-lecie polskiego ekslibrisu, dlatego wystawa „Ex Digitalis.

Rozchwytywane wejściówki

torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń samorząd

Mimo mrozu i niesprzyjającej aury, w poniedziałek 23 listopada od bladego świtu wielu mieszkańców Torunia cierpliwie czekało przed kasą biletową nowo powstałego Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki na odebranie bezpłatnych biletów na zwiedzanie obiektu, Art Prog Festival, Luxfest oraz benefis Alicji Majewskiej. 

Iwona Michałek, Joanna Scheuring-Wielgus i Arkadiusz Myrcha - ostatni raz uczestniczyli w sesji Rady Miasta Torunia

info Urząd Miasta; fot: R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

Troje toruńskich radnych - Iwona Michałek, Joanna Scheuring-Wielgus i Arkadiusz Myrcha - po raz ostatni uczestniczy w sesji Rady Miasta Torunia. Już niebawem złożą oni mandaty radnych, by zasiąść w poselskich ławach. W ostatnich wyborach parlamentarnych 25 października 2015 r. troje radnych toruńskiej rady miasta zostało wybranych na posłów do Sejmu RP.

Październik, bo paździerze...

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza do siebie na następujące wydarzenia: Rozszyfruj PTL || 17.10., sobota, godz. 17.00 Z okazji 120-lecia działalności Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego zapraszamy na spotkanie z cyklu Kultura okolic – okolice kultury poświęcone genezie, historii i współczesnej działalności jednego z najstarszych polskich towarzystw naukowych zajmujących się badaniem szeroko pojętej kultury. 

Medal dla torunianki

torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń sport

Młoda toruńska szachistka, Alicja Śliwicka, wywalczyła srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Szachach. Alicja Śliwicka z Torunia wywalczyła srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Szachach w grupie dziewcząt do lat 14. Mistrzostwa odbyły się od 25 października do 6 listopada 2015 r. w Porto Karras w Grecji. Polskę reprezentowała ekipa składająca się z 27 zawodników. 

Polna i Traktorowa na ukończeniu

torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń samorząd

Dobiega końca przebudowa skrzyżowania Polna-Legionów oraz ul. Polnej na odcinku od Ugorów w kierunku Szosy Chełmińskiej. Droga jest już gotowa i stoją przy niej znaki. Do wykonania pozostało oznakowanie poziome oraz roboty porządkowe i wykończeniowe. 

Ambasador Iraku u prezydenta

torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń samorząd

Ambasador Republiki Iraku w Polsce Asaad Sultan Hachim Abu Galall był 24 listopada gościem prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Dyplomata przyjechał do Torunia w związku z trwającym Tygodniem Przedsiębiorczości i organizowanym przez Centrum Wsparcia Biznesu spotkaniem z toruńskimi przedsiębiorcami.

Dzień Edukacji Narodowej w muzycznym wydaniu

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

Po raz pierwszy w Powiecie Toruńskim Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w tak wielkim gronie podczas uroczystości, która odbyła się w Sali Koncertowej w Szkole Muzycznej I stopnia w Chełmży. Na uroczyste obchody przybyli nauczyciele oraz pracownicy oświaty ze wszystkich jednostek organizacyjnych powiatu. 

Jaśniej na osiedlach

torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń samorząd

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, drogowcy doświetlili ulice. Niezależnie od budowy dróg i realizowanych remontów ustawili dodatkowych 153 punktów świetlnych!