joomla templates top joomla templates template joomla

Wakarecy w finale

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altToruński pianista Paweł Wakarecy jest jedynym Polakiem, który znalazł się w finale trwającego w Warszawie XVI Konkursu Chopinowskiego. Koncert z orkiestrą zagra w poniedziałek, 18 października 2010 r. Przez kolejne szczeble konkursu Paweł przechodził w najlepszym stylu. Komentatorzy chwalili szczególnie jego występ w III etapie. Podkreślano wtedy opanowanie i dojrzałość gry.

Magisterka z kultury

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altW środę, 13 października dowiemy się, które z 11 polskich miast przejdą do drugiego etapu walki o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. Decyzję poprzedzą trwające dwa dni prezentacje miast – kandydatów.Do Warszawy pojedzie 10-osobowa delegacja z Torunia, z prezydentem Michałem Zaleskim na czele. W jej skład wejdą również zastępca prezydenta Zbigniew Fiderewicz,

Europejskie miliony na toruński most

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

6 października 2010 r., w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie podpisano umowę na dofinansowanie budowy nowego mostu drogowego wraz z drogami dojazdowymi w Toruniu. Unia Europejska dołoży do tej inwestycji 327,01 mln zł.

Medalowy TBS

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altToruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało wyróżnienie w konkursie "Budowa na medal Pomorza i Kujaw 2010". Nagroda została przyznana w kategorii budownictwo mieszkaniowe-wielorodzinne za budynek wielorodzinny przy ul. Drzewieckiego 2 / Mohna 67-67d w Toruniu.

Nauczyciele po mianowaniu

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

alt74 toruńskich nauczycieli otrzymało z rąk prezydenta Torunia i przewodniczącego Rady Miasta akty nadania stopnia awansu zawodowego. Uroczystość odbyła się 24 września 2010 r. auli Młodzieżowego Domu Kultury. 10 uczniów otrzymało stypendium od miasta.

Remont w Łysomicach = korki w Toruniu

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altMiejski Zarząd Dróg w Toruniu informuje o zwiększeniu się liczby samochodów, w tym także TIR-ów, przejeżdżających tranzytem przez Toruń. Dodatkowy ruch i korki w mieście są wynikiem remontu drogi wojewódzkiej nr 552 w Łysomicach.

Z prac Zarządu

powiattorunski.pl; Iwona Piotrowska włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altKolejne w miesiącu sierpniu posiedzenie Zarządu Powiatu Toruńskiego odbyło się we wtorek, 24 sierpnia. Spośród licznych tematów znajdujących się w porządku obrad było m.in. omówienie protokołu kontroli projektu „Nauczyciel uczący się – podniesienie kwalifikacji kadr systemu oświaty z terenu byłego województwa toruńskiego w latach 2008 i 2009”.

Weekend z PTTK

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altW najbliższą sobotę 9 października Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza milośników „Wędrówek rodzinnych z PTTK” do udziału w kolejnej wycieczce. Spotkanie turystów wyznaczone zostało o godz. 7.15 przed dworcem PKS przy ul. Dąbrowskiego, skąd odjedzie autobus do Bierzgłowa. Trasa wycieczki będzie wiodła trasą: Bierzgłowo – Słomowo – Siemoń – Leśn. Raciniewo – Unisław – około 15km. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej Leszek Zbijewski.

Anielskie chóry i zdrowa żywność w...

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altAntoni Kamiński (ur. 1947r.) rzeźbiarz, którego działalność artystyczna mieści się w nurcie sztuki nieprofesjonalnej, współtwórca tzw. „stylu kutnowskiego”, należy do uznanych i cenionych przedstawicieli tej dziedziny twórczości.

Wampiry i strzygi po raz ostatni

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altW najbliższą środę, o godz. 12.00, w Muzeum Etnograficznym w Toruniu rozpocznie się finisaż wystawy "Wampiry, strzygi i spółka". Szczegółowe informacje o wystawie znajdziecie Państwo tutaj.

Wielka Nieszawka pożegnała lato

powiattorunski.pl; Alina Sobecka włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

alt11 września 2010 r. mieszkańcy gminy Wielka Nieszawka oraz przyjezdni goście bawili się na festynie rodzinnym. Poprzedził go Bieg Przełajowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Wielka Nieszawka Pana Bronisława Krywionka. Po południu zaś mogliśmy posłuchać wspaniałych przebojów w wykonaniu Orkiestry Dętej z Gminy Zławieś Wielka pod opieką p. Krzysztofa Kędzierskiego.

Stan alarmowy na Wiśle

um.torun.pl; Włodzimierz Drgas włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altPodnosi się stan wody Wisły w Toruniu. Dzisiaj, 9 września  2010 r., o godz. 14.00 wodowskaz na Bulwarze Filadelfijskim wskazywał 679 cm. Stan alarmowy dla naszego miasta wynosi 650 cm . Prezydent Torunia Michał Zaleski ogłosił stan alarmu przeciwpowodziowego dla Gminy Miasta Toruń.

Przetarg mostowy bez zarzutów

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altZakończyła się kontrola postępowania przetargowego dla zadania "Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi". Przeprowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych analiza wypadła pomyślnie, kontrolujący  nie stwierdzili żadnych naruszeń ani braków.