joomla templates top joomla templates template joomla

Spotkania prezydenta z mieszkańcami

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altZapraszamy na tegoroczne spotkania prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z mieszkańcami osiedli naszego miasta. Spotkania rozpoczną się 28 lutego i potrwają do 11 kwietnia 2011 r. Zgodnie z kilkuletnią tradycją w pierwszym kwartale roku prezydent Michał Zaleski spotyka się z mieszkańcami wszystkich osiedli Torunia. Spotkania zawsze poprzedzone są przyjęciem przez Radę Miasta Torunia budżetu na dany rok.

Podnoś swoje kwalifikacje zawodowe! Za darmo!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altMieszkańców powiatu toruńskiego, którzy skończyli 45 lat, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kompleksowym programie aktywizacji zawodowej, organizowanym przez firmę Knowledge sp. z o.o. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie wykształcenia podstawowego oraz status osoby bezrobotnej. W ramach szkolenia Organizator oferuje: 1. Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym. 2. Trening umiejętności psychospołecznych oraz wsparcie psychologa. 3. Szkolenie komputerowe kończące się uzyskaniem Europejskiego Certyfikatu Umiejętności komputerowych ECDL

Wieści dla hodowców i sympatyków gołębi rasowych

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altWszystkich hodowców i sympatyków gołębi rasowych informuje się o planowanych wystawach, które odbędą się w: * w Chełmży w Hali Widowiskowo-Sportowej ul. Hallera 7, dnia 12.02.2011r. 8-18 (sobota) i 13.02.2011r. 8-14 (niedziela) * w Toruniu w Centrum Targowe PARK ul. Szosa Bydgoska 3 dnia 19.02.2011r. 8-17 (sobota) i 20.02.2011r. 7-15 (niedziela) Uprzejmie informujemy, iż podczas wystaw zostanie zorganizowana giełda nadwyżek hodowlanych.

Polsko-krzyżackie pokoje na wystawie

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

alt1 lutego 2011 r. w toruńskim Muzeum Okręgowym zostaną wystawione dwa traktaty toruńskie z 1411 r. i 1466 r., podpisane przez Polskę z Krzyżakami. Ekspozycja inauguruje w Toruniu obchody Roku Pierwszego i Drugiego Pokoju Toruńskiego, od zawarcia których mija 600 i 545 lat. To niezwykle rzadka okazja do obejrzenia obu średniowiecznych dokumentów. Zabytkowe pergaminy przyjechały do Torunia z Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie. W Toruniu będą tylko do 19 lutego 2011 r.

Pogotowie powodziowe w regionie

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altObserwacja rosnącego stanu Wisły oraz analiza pracy i możliwości stopnia wodnego we Włocłwaku, a także prognoz pogody na nadchodzące dni sprawiły, że Toruński Zespół Zarządzania Kryzysowego wydał komunikat w sprawie sytuacji powodziowej. Według wstępnych prognoz na terenie województwa przewiduje się utrzymanie wysokich - zblizonych do alarmowych - stanów wody. W ciągu najbliższej doby w naszym regionie woda w rzece może podnieść się powyżej stanu alarmowego.

500 dowodów na to, że "Mieszkamy w ciekawym miejscu"! - zakończenie II edycji

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altW piątkowe przedpołudnie 7 stycznia br. sala konferencyjna rozbrzmiewała rozentuzjazmowanymi głosami młodzieży i dźwiękami japońskiej muzyki. Jednak tego dnia ważniejsze od muzyki były obrazy – ponieważ spotkaliśmy się by podsumować II Powiatowy Konkurs Plastyczny z cyklu „Mieszkam w ciekawym miejscu”. W tym roku młodzi artyści ze szkół położonych w powiecie toruńskim mieli za zadanie pokazać w swoich pracach swoje ulubione miejsce na jesienny spacer.

Skorzystaj z darmowych szkoleń i wykonaj skok na pracę!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altCentrum Samorządności i Regionalizmu zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie „Skok na pracę!”, skierowanym do 90 osób niezatrudnionych z wykształceniem maksymalnie średnim. Spośród zgłaszających się osób szczególnie premiowane będą: kobiety nieaktywne zawodowo ze względu na opiekę nad dzieckiem lub inna osobą zależną, kobiety powracające na rynek pracy po urlopach macierzyńskich lub wychowawczych, osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, osoby uczące się lub kształcące się, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby w wieku 45 lat i powyżej.

Miasto wspiera sport

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altNiemal 4,4 mln zł z budżetu miasta trafi w tym roku do toruńskich klubów sportowych. Pieniądze przeznaczone są na rozwój sportu oraz organizację imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym. 14 lutego 2011 r. prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał w tej sprawie umowy z przedstawicielami klubów. 17 grudnia 2010 r. prezydent Torunia ogłosił otwarty konkurs na wykonanie zadań w zakresie rozwoju sportu w okresie od 1 stycznia do 15 grudnia 2011 r. W budżecie miasta na rok 2011 zaplanowano na ten cel 4,35 mln zł

Walentynkowy konkurs z Rodem Stewartem

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altW wielkim walentynkowym konkursie do wygrania romantyczny weekend w Toruniu. Uczta muzyczna, kolacja przy świecach i rejs statkiem, podczas którego można będzie podziwiać jeden z siedmiu cudów Polski - wiślaną panoramę Torunia - to atrakcje, które czekają na zwycięzców konkursu. Każdy, kto do 10 lutego stanie się posiadaczem co najmniej dwóch biletów na koncert Roda Stewarta w Toruniu i nadeśle na adres Agencji Prestige (ul. Poznańska 72, 63 – 400 Ostrów Wielkopolski)

Bezpłatne szkolenie z zakresu technologii internetowych!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altMieszkańcom powiatu toruńskiego proponujemy kolejną okazję do podniesienia kwalifikacji zawodowych, tym razem z dziedziny informatyki. Kurs organizowany jest przez firmę Trol Intermedia i obejmuje praktyczne szkolenia z zakresu: elektronicznego obiegu dokumentów, elektronicznej skrzynki podawczej, podpisu elektronicznego, systemu zarządzania treścią CMS na stronach WWW oraz Biuletynu Informacji Publicznej (BIP). Serdecznie zapraszamy osoby pracujące, zamieszkałe w miejscowościach poniżej 25 tys. mieszkańców. W ramach szkoleń, Organizator oferuje:

Wolny Toruń w wolnej Polsce

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

alt18 stycznia 2011 r. odbędą się w naszym mieście uroczystości związane z 91. rocznicą powrotu Torunia do wolnej Polski.Program uroczystości: * 10:00-13:00 - zajęcia edukacyjne w Domu Harcerza dla uczniów szkół podstawowych obejmujące lekcje historyczne oraz gry i zabawy o charakterze patriotycznym (4 klasy 4-6 z toruńskich szkół) - prowadzenie Fundacja gen. Elżbiety Zawackiej (Michał Targowski, Natalia Czapiewska).

Torunianie znów byli hojni

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altJuż po raz XIX zagrała Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy. 9 stycznia 2011 roku zebrano w całej Polsce 37 008 974 zł. Także torunianie okazali swoje gorące serca – na konto orkiestry trafiło w naszym mieście ponad 288 tys. zł.W tym roku setki wolontariuszy zbierały w Toruniu pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego w urologii i nefrologii dziecięcej.

Urbitor opiekuje się cmentarzami

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altOd 1 stycznia 2011 roku Urbitor - miejska spółka na bazie dawnego Transbudu - zajmuje się utrzymaniem i zarządzaniem cmentarzami komunalnymi w Toruniu. Obowiązek ten powierzyli spółce radni Rady Miasta Torunia uchwałą z 30 września 2010 roku.Spółka zajmuje się również Domem Przedpogrzebowym przy ul. Grudziądzkiej 192 oraz utrzymaniem i konserwacją Miejsc Pamięci Narodowej.