joomla templates top joomla templates template joomla

Pieśni kurpiowskie i Kopciuszek w „Etnomuzeum”

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altKoncert Adama Struga oraz spotkanie z artystą na temat roli muzyki tradycyjnej w świecie współczesnym będzie kolejnym z cyklu spotkań pn. Współczesne oblicza pieśni ludowej. Koncert odbędzie się we wtorek 24 maja w Sali widowiskowej Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Start o godz. 18.00.

Zmiany organizacji ruchu na placu Daszyńskiego

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altBudowa mostu weszła w decydującą fazę. Po wyłączeniu z ruchu ulicy Wschodniej, w nocy z 20 na 21 maja 2011 roku zostaną wprowadzone kolejne zmiany organizacji ruchu. Poprzedza je akcja informacyjna w mediach, a także ulotki dostarczane do mieszkańców Torunia.
– Wprowadzenie dalszych zmian w organizacji ruchu umożliwi nam wykonanie kanalizacji sanitarnej, deszczowej. Będziemy układać gazociąg i wodociąg - mówi kierownik budowy Jarosław Kornaś. - Potem ruszy budowa obiektów inżynierskich. Wykonamy wylot tunelu w ulicę Wschodnią Będzie się to wiązało z głębokimi wykopami. Następnie zamontujemy pale wiercone, na których będzie oparta estakada Żółkiewskiego.

12 medalowych par

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altNajpierw podniosły moment wręczenia przez prezydenta Torunia odznaczeń państwowych, a potem toast i chwile wzruszenia przy dźwiękach marsza weselnego i melodii z dawnych lat. 12 par z Torunia świętowało 20 maja 2011 r. swoje małżeńskie gody: 50 i 60-lecie wspólnego życia.

KRUS sfinansuje wczasy dla dzieci i młodzieży z naszego regionu!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altOd 1993 roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje w czasie letnich wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników - ubezpieczonych lub świadczeniobiorców KRUS. Z tegorocznych wczasów skorzystać mogą dzieci w wieku od 7 do 15 lat, cierpiące na choroby układu oddechowego i ruchu, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) uprawnione jest do świadczeń w KRUS.

Wybierz z nami „Sołtysa Roku Powiatu Toruńskiego 2010”

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altStarostwo Powiatowe w Toruniu po raz pierwszy ogłasza konkurs na „Sołtysa Roku Powiatu Toruńskiego 2010”. Celem konkursu jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów z terenu Powiatu Toruńskiego, którzy podejmują działania na rzecz integracji społeczności lokalnej, dbają o rozwój sołectwa i gminy. Kandydatury do udziału w Konkursie mogą zgłaszać rady sołeckie, mieszkańcy (min. 10 osób), rady parafialne, Koła Gospodyń Wiejskich, organizacje pozarządowe, w tym Ochotnicze Straże Pożarne, władze samorządowe (wójtowie, rada gminy) oraz radni samorządowi.

Kredkami i pędzlem o bezpieczeństwie na wsi

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altPrezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi”, objęty honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marka Sawickiego i patronatem medialnym czasopisma "Agro Serwis". Współorganizatorami konkursu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego są: Państwowa Inspekcja Pracy w Bydgoszczy oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół podstawowych. Najlepsze prace plastyczne będą nagradzane na każdy etapie eliminacji.

Zdobądź Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy na obsługę Internetu

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altCentrum Technologii Informacyjnych e-Misja w okresie od 1.01.2011 r. do 31.03.2012 r. realizuje projektu "e-pracownik", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu przeprowadzonych zostanie szesnaście bezpłatnych szkoleń z zakresu podstaw obsługi Internetu. Ich ukończenie daje możliwość uzyskania bezpłatnie certyfikatu ECDL e-Obywatel honorowanego w całej Europie.

Zapraszamy na piknik „ŚNIADANIE NA TRAWIE”

powiattorunski.pl;Wanda Lorenc Joanna Wantowska Wydział Środowiska włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

alt28 maja 2011 r. z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Rynek Staromiejski w Toruniu po raz kolejny zamieni się w zieloną łąkę. Tegoroczne „Śniadanie na Trawie” odbędzie się pod hasłem „Lasy dla ludzi” i stanowić będzie część kampanii na rzecz ochrony środowiska oraz uświadomienia ludziom zagrożeń jakie niesie ze sobą konsumpcyjny model życia. Starostwo Powiatowe w Toruniu jest partnerem w organizacji imprezy, którą po raz czwarty przygotowuje Urząd Miasta Torunia wraz z Pracownią Zrównoważonego Rozwoju, Lasami Państwowymi, Zielonymi Płucami Polski itd.

Przypilnują budowy sali koncertowej

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altCoraz bliżej jest do rozpoczęcia jednej z najważniejszych miejskich inwestycji na najbliższe lata – budowy wielofunkcyjnej sali koncertowej na toruńskich Jordankach. 16 maja 2011 r. w urzędzie miasta podpisano umowę na pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją tego zadania.Zadanie "Zagospodarowanie terenu Jordanek w Toruniu na cele kulturalno-kongresowe – wielofunkcyjna sala koncertowa" zostało jest wpisane na listę indywidualnych projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Udział środków europejskich w kosztach kwalifikowanych inwestycji wynosi 14 mln euro, czyli ponad 56 mln zł.

Debata w Warszawie

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altPrezydent Torunia Michał Zaleski weźmie udział w debacie "Sztuczne limity nie mogą krępować inwestycji samorządów". Odbędzie się ona 12 kwietnia 2011 r. w Warszawie. Do dyskusji zaproszono m.in. także Ministra Finansów Jacka Rostowskiego. Organizatorem spotkania jest redakcja "Rzeczpospolitej" i Polski Bank Przedsiębiorczości. Wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele organów tworzących prawo (Rządu, Parlamentu, Kancelarii Prezydenta) oraz eksperci.

Minister Grabarczyk w Toruniu

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altMinister Infrastruktury Cezary Grabarczyk gościć będzie w Toruniu w najbliższy poniedziałek, 4 kwietnia 2011 r. W trakcie wizyty minister zwiedzi teren budowy łącznika autostradowego oraz nowego mostu drogowego. Spotka się także z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim. Oprócz prezydenta w spotkaniu z ministerm uczestniczył będzie poseł na Sejm RP Tomasz Lenz oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Wolne miejsca w żłobku

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altW kwietniu 2011 r. ruszy pierwszy w Toruniu prywatny, lecz dotowany z miejskich pieniędzy żłobek „Jaś i Małgosia”. Placówka zlokalizowana jest na Rubinkowie, przy ul Donimirskiego 2. Są w niej jeszcze wolne miejsca. Odpłatność za pobyt w prywatnym żłobku miejsce jest taka sama, jak w żłobkach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń i wynosi 263 zł. Zainteresowani rodzice mogą dzwonić do placówki w dni powszednie od godziny 13.00 do 16.30, nr telefonu 607 664 422. Zapraszamy!

Bydgoszcz i Toruń - razem i osobno

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altPrezydent Torunia Michał Zaleski i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wezmą udział w debacie o przyszłości obu miast. Spotkanie pod hasłem "Bydgoszcz i Toruń - razem i osobno" odbędzie się 24 marca 2011 r. w Wyższej Szkoły Gospodarki przy ul. Królowej Jadwigi 14. Debata rozpocznie się o godz. 17.00. Po powitaniu prof. dr hab. Wiesław Maik – jako wprowadzenie do dyskusji - wygłosi referat pt. "Metropolia bydgosko-toruńska czy metropolia bydgoska – dwa scenariusze budowy metropolii w województwie kujawsko-pomorskim". Następnie wystąpią prezydenci obu miast.