joomla templates top joomla templates template joomla

Polska Akcja Humanitarna zaprasza na Światowy Dzień Wody w Toruniu!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altAkcja na rzecz społeczności borykających się z brakiem dostępu do wody pitnej. Odkryjesz, że nie jest to tak odległy problem i że każdy z nas ma wpływ na zasoby wodne na świecie. To już kolejna edycja imprezy organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną z okazji Światowego Dnia Wody przypadającego na 22 marca, który w tym roku odbywa się pod hasłem: "Woda dla miast. Odpowiadając na miejskie wyzwania".

Strategiczne cele kulturalne

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altRozpoczęły się prace nad strategią kultury dla Torunia. 9 marca 2011 r. prezydent Michał Zaleski powołał 15-osobowy zespół konsultacyjny, który pomoże wyłonić pomysłodawcę i realizatora założeń rozwoju toruńskiej kultury do 2020 r. Za około rok dokument ma być gotowy. - Dyskutowaliśmy o tym przy wielu okazjach, zarówno z organizacjami pozarządowymi, jak i środowiskami twórczymi, także we własnym gronie administracji samorządowej.

Elżbieta Zawacka Wicepolką wszech czasów!

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altDo Torunia dotarła radosna wiadomość: profesor Elżbieta Zawacka, Honorowa Obywatelka Torunia, zajęła II miejsce w plebiscycie ogłoszonym przez Muzeum Historii Polski i magazyn historyczny "Mówią Wieki"! Zaszczytna pozycja wśród 14 kandydatek to zasługa Państwa głosów!Wyniki plebiscytu na Polkę Wszech Czasów nieprzypadkowo ogłoszono 7 marca 2011 r., tuż przed Dniem Kobiet. Zwyciężczynią głosowania została Maria Skłodowska- Curie, która uzyskała 3618 głosów.

Z prac Zarządu

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

alt9 lutego br. Zarząd Powiatu Toruńskiego odbył kolejne posiedzenie. W drodze uchwały uzgodniono projekt zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Wielka Nieszawka dla części wsi Wielka Nieszawka. Uchwalono również zmiany do Regulaminu Organizacyjnego Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Toruńskiego w Toruniu.

Podnoś swoje kwalifikacje zawodowe! Za darmo!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altMieszkańców powiatu toruńskiego, którzy skończyli 45 lat, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kompleksowym programie aktywizacji zawodowej, organizowanym przez firmę Knowledge sp. z o.o. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie wykształcenia podstawowego oraz status osoby bezrobotnej. W ramach szkolenia Organizator oferuje: 1. Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym. 2. Trening umiejętności psychospołecznych oraz wsparcie psychologa. 3. Szkolenie komputerowe kończące się uzyskaniem Europejskiego Certyfikatu Umiejętności komputerowych ECDL

Wieści dla hodowców i sympatyków gołębi rasowych

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altWszystkich hodowców i sympatyków gołębi rasowych informuje się o planowanych wystawach, które odbędą się w: * w Chełmży w Hali Widowiskowo-Sportowej ul. Hallera 7, dnia 12.02.2011r. 8-18 (sobota) i 13.02.2011r. 8-14 (niedziela) * w Toruniu w Centrum Targowe PARK ul. Szosa Bydgoska 3 dnia 19.02.2011r. 8-17 (sobota) i 20.02.2011r. 7-15 (niedziela) Uprzejmie informujemy, iż podczas wystaw zostanie zorganizowana giełda nadwyżek hodowlanych.

Polsko-krzyżackie pokoje na wystawie

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

alt1 lutego 2011 r. w toruńskim Muzeum Okręgowym zostaną wystawione dwa traktaty toruńskie z 1411 r. i 1466 r., podpisane przez Polskę z Krzyżakami. Ekspozycja inauguruje w Toruniu obchody Roku Pierwszego i Drugiego Pokoju Toruńskiego, od zawarcia których mija 600 i 545 lat. To niezwykle rzadka okazja do obejrzenia obu średniowiecznych dokumentów. Zabytkowe pergaminy przyjechały do Torunia z Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie. W Toruniu będą tylko do 19 lutego 2011 r.

Wędrówki rodzinne z PTTK

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altW najbliższą sobotę tj. 12 marca br. Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta oraz wszystkich sympatyków „Wędrówek rodzinnych z PTTK” na kolejną wyprawę za miasto. Spotkanie uczestników wycieczki nastąpi o godz. 8.15 na dworcu PKS przy ul. Dąbrowskiego, skąd o godz. 8.30 wyjadą autobusem do Przyłubia. Trasa przejścia pieszego będzie wiodła z Przyłubia przez leśn. Grodzyna, Jarki , Małe Jarki do Cierpic a długość jej wyniesie ok. 15km. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej Leszek Zbijewski.

Wizyta posła Poncyliusza w Toruniu - 8.03.11

red:eSerwis.info; fot: Klaudia Rusjan włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

We wtorek - 08.03.11 - przyjeżdża do Torunia przyjedzie poseł Poncyliusz. Nastąpi otwarcie biura z konferencja prasową. Poseł spotka się także z mieszkańcami, studentami, pracownikami naukowymi i biznesmeni. Regionalne biuro PJN z Torunia serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków oraz wszystkich mieszkańców.

Spotkania prezydenta z mieszkańcami

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altZapraszamy na tegoroczne spotkania prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z mieszkańcami osiedli naszego miasta. Spotkania rozpoczną się 28 lutego i potrwają do 11 kwietnia 2011 r. Zgodnie z kilkuletnią tradycją w pierwszym kwartale roku prezydent Michał Zaleski spotyka się z mieszkańcami wszystkich osiedli Torunia. Spotkania zawsze poprzedzone są przyjęciem przez Radę Miasta Torunia budżetu na dany rok.

Miasto wspiera sport

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altNiemal 4,4 mln zł z budżetu miasta trafi w tym roku do toruńskich klubów sportowych. Pieniądze przeznaczone są na rozwój sportu oraz organizację imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym. 14 lutego 2011 r. prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał w tej sprawie umowy z przedstawicielami klubów. 17 grudnia 2010 r. prezydent Torunia ogłosił otwarty konkurs na wykonanie zadań w zakresie rozwoju sportu w okresie od 1 stycznia do 15 grudnia 2011 r. W budżecie miasta na rok 2011 zaplanowano na ten cel 4,35 mln zł

Walentynkowy konkurs z Rodem Stewartem

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altW wielkim walentynkowym konkursie do wygrania romantyczny weekend w Toruniu. Uczta muzyczna, kolacja przy świecach i rejs statkiem, podczas którego można będzie podziwiać jeden z siedmiu cudów Polski - wiślaną panoramę Torunia - to atrakcje, które czekają na zwycięzców konkursu. Każdy, kto do 10 lutego stanie się posiadaczem co najmniej dwóch biletów na koncert Roda Stewarta w Toruniu i nadeśle na adres Agencji Prestige (ul. Poznańska 72, 63 – 400 Ostrów Wielkopolski)

Bezpłatne szkolenie z zakresu technologii internetowych!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altMieszkańcom powiatu toruńskiego proponujemy kolejną okazję do podniesienia kwalifikacji zawodowych, tym razem z dziedziny informatyki. Kurs organizowany jest przez firmę Trol Intermedia i obejmuje praktyczne szkolenia z zakresu: elektronicznego obiegu dokumentów, elektronicznej skrzynki podawczej, podpisu elektronicznego, systemu zarządzania treścią CMS na stronach WWW oraz Biuletynu Informacji Publicznej (BIP). Serdecznie zapraszamy osoby pracujące, zamieszkałe w miejscowościach poniżej 25 tys. mieszkańców. W ramach szkoleń, Organizator oferuje: