joomla templates top joomla templates template joomla

Pogotowie powodziowe w regionie

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altObserwacja rosnącego stanu Wisły oraz analiza pracy i możliwości stopnia wodnego we Włocłwaku, a także prognoz pogody na nadchodzące dni sprawiły, że Toruński Zespół Zarządzania Kryzysowego wydał komunikat w sprawie sytuacji powodziowej. Według wstępnych prognoz na terenie województwa przewiduje się utrzymanie wysokich - zblizonych do alarmowych - stanów wody. W ciągu najbliższej doby w naszym regionie woda w rzece może podnieść się powyżej stanu alarmowego.

Wolny Toruń w wolnej Polsce

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

alt18 stycznia 2011 r. odbędą się w naszym mieście uroczystości związane z 91. rocznicą powrotu Torunia do wolnej Polski.Program uroczystości: * 10:00-13:00 - zajęcia edukacyjne w Domu Harcerza dla uczniów szkół podstawowych obejmujące lekcje historyczne oraz gry i zabawy o charakterze patriotycznym (4 klasy 4-6 z toruńskich szkół) - prowadzenie Fundacja gen. Elżbiety Zawackiej (Michał Targowski, Natalia Czapiewska).

Torunianie znów byli hojni

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altJuż po raz XIX zagrała Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy. 9 stycznia 2011 roku zebrano w całej Polsce 37 008 974 zł. Także torunianie okazali swoje gorące serca – na konto orkiestry trafiło w naszym mieście ponad 288 tys. zł.W tym roku setki wolontariuszy zbierały w Toruniu pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego w urologii i nefrologii dziecięcej.

Urbitor opiekuje się cmentarzami

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altOd 1 stycznia 2011 roku Urbitor - miejska spółka na bazie dawnego Transbudu - zajmuje się utrzymaniem i zarządzaniem cmentarzami komunalnymi w Toruniu. Obowiązek ten powierzyli spółce radni Rady Miasta Torunia uchwałą z 30 września 2010 roku.Spółka zajmuje się również Domem Przedpogrzebowym przy ul. Grudziądzkiej 192 oraz utrzymaniem i konserwacją Miejsc Pamięci Narodowej.

24 grudnia 2010 r. (Wigilia) Starostwo Powiatowe w Toruniu będzie nieczynne

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

24 grudnia 2010 r. (Wigilia) Starostwo Powiatowe w Toruniu będzie nieczynne Z uwagi na fakt, że w tym roku Święto Bożego Narodzenia przypada w sobotę, tj. w dniu wolnym od pracy z tytułu pięciodniowego tygodnia pracy, pracodawca obowiązany jest do wskazania dnia wolnego w innym terminie. Starosta Toruński zarządził, że dniem tym dla pracowników Urzędu w zamian za święto 25 grudnia br. będzie 24 grudnia br. Mieszkańców powiatu i wszystkich zainteresowanych planujących wizytę w Urzędzie prosimy o uwzględnienie faktu, że w Wigilię będzie on nieczynny.

24 grudnia 2010 r. (Wigilia) Starostwo Powiatowe w Toruniu będzie nieczynne

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

alt24 grudnia 2010 r. (Wigilia) Starostwo Powiatowe w Toruniu będzie nieczynne Z uwagi na fakt, że w tym roku Święto Bożego Narodzenia przypada w sobotę, tj. w dniu wolnym od pracy z tytułu pięciodniowego tygodnia pracy, pracodawca obowiązany jest do wskazania dnia wolnego w innym terminie. Starosta Toruński zarządził, że dniem tym dla pracowników Urzędu w zamian za święto 25 grudnia br. będzie 24 grudnia br. Mieszkańców powiatu i wszystkich zainteresowanych planujących wizytę w Urzędzie prosimy o uwzględnienie faktu, że w Wigilię będzie on nieczynny.

Ślubowanie prezydenta

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altPodczas drugiej, uroczystej sesji Rady Miasta VI kadencji 6 grudnia 2010 r., prezydent Michał Zaleski złożył ślubowanie. Sesja odbyła się w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. Uroczystość poprowadził przewodniczący Rady Miasta Marian Frąckiewicz. Po wysłuchaniu hejnału i wprowadzeniu chorągwi miasta nastąpiło ślubowanie wybranego na trzecią kadencję Michała Zaleskiego.

500 dowodów na to, że "Mieszkamy w ciekawym miejscu"! - zakończenie II edycji

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altW piątkowe przedpołudnie 7 stycznia br. sala konferencyjna rozbrzmiewała rozentuzjazmowanymi głosami młodzieży i dźwiękami japońskiej muzyki. Jednak tego dnia ważniejsze od muzyki były obrazy – ponieważ spotkaliśmy się by podsumować II Powiatowy Konkurs Plastyczny z cyklu „Mieszkam w ciekawym miejscu”. W tym roku młodzi artyści ze szkół położonych w powiecie toruńskim mieli za zadanie pokazać w swoich pracach swoje ulubione miejsce na jesienny spacer.

Skorzystaj z darmowych szkoleń i wykonaj skok na pracę!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altCentrum Samorządności i Regionalizmu zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie „Skok na pracę!”, skierowanym do 90 osób niezatrudnionych z wykształceniem maksymalnie średnim. Spośród zgłaszających się osób szczególnie premiowane będą: kobiety nieaktywne zawodowo ze względu na opiekę nad dzieckiem lub inna osobą zależną, kobiety powracające na rynek pracy po urlopach macierzyńskich lub wychowawczych, osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, osoby uczące się lub kształcące się, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby w wieku 45 lat i powyżej.

Sylwester na Rynku Staromiejskim

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altO godz. 22.00 rozpocznie się zabawa sylwestrowa na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Dla mieszkańców, którzy chcą pożegnać stary i przywitać Nowy Rok w plenerze, miasto przygotowało 31 grudnia 2010 r. koncert z udziałem zespołów Big Cyc i toruńskiego Black Velvet.Sylwestrowa scena stanie przed hotelem "Trzy Korony". Jako pierwszy zaprezentuje się toruński zespół Black Velvet, który rozkołysze publiczność coverami przebojów polskich i zagranicznych, w tym standardami żeglarskimi.

Wygraj wejściówki na Stewarta

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

alt11 czerwca 2011 r. na toruńskiej Motoarenie odbędzie się koncert Roda Stewarta. W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia organizatorzy mają niespodziankę dla fanów artysty. Do wygrania są dwie wejściówki na czerwcowy koncert. Zasady konkursu, który jest związany z oficjalnemu profilem koncertu na portalu facebook (http://www.facebook.com/#!/pages/Koncert-Roda-Stewarta-w-Polsce/149117508471488), są bardzo proste.

Rod Stewart na Motoarenie

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altRod Stewart - gwiazda światowej muzyki, jeden z najpopularniejszych piosenkarzy końca XX i początku XXI wieku - wystąpi 11 czerwca 2011 r. na toruńskiej Motoarenie. Będzie to dopiero drugi w historii występ artysty w Polsce i jedyny koncert Roda Stewarta w 2011 roku w naszym kraju. Rod Stewart legitymuje się amerykańskim obywatelstwem. Z pochodzenia jest jednak Szkotem. Ma 65 lat.

Pierwsza Sesja nowej Rady

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego III kadencji informuje, że w dniu 2 grudnia 2010 r. o godz. 13.00, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Toruniu, ul. Towarowa 4-6, I piętro odbędzie się I Sesja Rady Powiatu Toruńskiego IV kadencji. PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Sprawy organizacyjne: * a) otwarcie I Sesji Rady Powiatu, * b) wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego, * c) złożenie ślubowania przez radnych.