joomla templates top joomla templates template joomla

Ostrzeżenie o zawiejach śnieżnych

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altJak podało Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przez cały dzień (29 listopada 2010 r.) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne oraz silny wiatr dochodzący w porywach do 75km/h. Pogorszenie pogody wywołane są przez porywisty wiatr wiejący z południa i południowego wschodu oraz opady śniegu.

Wyniki wyborów samorządowych na stronach PKW

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altPaństwowa Komisja Wyborcza podała na swoich stronach internetowych wyniki wyborów Prezydenta Torunia oraz wyborów do Rady Miasta Torunia, obliczone na podstawie 100% protokołów z obwodowych komisji wyborczych.Oficjalnie. Michał Zaleski prezydentem Torunia po raz trzeci.Michał Zaleski, startujący z niezależnego komitetu "Czas gospodarzy" wygrał w I turze wybory na prezydenta Torunia, uzyskując poparcie 65,59 proc. wyborców - podała PKW

Miejsce dla Światła

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

alt15 listopada 2010 r. został oddany do użytku nowy budynek dla Fundacji "Światło". Placówka, zajmująca się pacjentami w stanach wegetatywnych, zyskała 46 miejsc. Obiekt wybudowało miasto w odpowiedzi na rosnącą liczbę chorych wymagających opieki długoterminowej.W uroczystym przecięciu wstęgi 15 listopada 2010 r. wzięli udział prezydent Torunia Michał Zaleski, prezes Fundacji "Światło" Janina Mirończuk, pierwszy wybudzony ze śpiączki podopieczny placówki oraz aktorka Ewa Błaszczyk, od lat zaangażowana w pomoc osobom pogrążonym w śpiączce.

Święto Niepodległości w Toruniu

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altW czwartek, 11 listopada 2010 r. w Toruniu odbędą się uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Szanowni Mieszkańcy Torunia! Zapraszamy do udziału w toruńskich uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości. Bielą i czerwienią narodowych barw oraz świątecznymi wydarzeniami okażmy 11 listopada 2010 r. to, co łączyło i nadal łączy wszystkie pokolenia Polaków: troskę o Ojczyznę, poczucie społecznej jedności oraz szacunek dla twórców i obrońców niepodległej Rzeczypospolitej.

Samorządowcy staną pod siatką

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altUKS „Olimpijczyk”, Starostwo Powiatowe w Toruniu oraz Urząd Gminy w Czernikowie serdecznie zapraszają Państwa do udziału w VIII Powiatowym Turnieju Radnych i Pracowników Samorządowych w piłce siatkowej. Turniej odbędzie się 7 listopada 2010 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Czernikowie. Termin zgłoszeń upływa 2 listopada br.

Magisterka z kultury

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altW środę, 13 października dowiemy się, które z 11 polskich miast przejdą do drugiego etapu walki o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. Decyzję poprzedzą trwające dwa dni prezentacje miast – kandydatów.Do Warszawy pojedzie 10-osobowa delegacja z Torunia, z prezydentem Michałem Zaleskim na czele. W jej skład wejdą również zastępca prezydenta Zbigniew Fiderewicz,

Europejskie miliony na toruński most

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

6 października 2010 r., w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie podpisano umowę na dofinansowanie budowy nowego mostu drogowego wraz z drogami dojazdowymi w Toruniu. Unia Europejska dołoży do tej inwestycji 327,01 mln zł.

Powiat toruński - podsumowanie kadencji 2006-2010

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altKoniec kadencji jest tym momentem, kiedy przychodzi czas na podsumowania. Cieszy nas, że w ciągu ostatnich lat znacząco przybyło mieszkańców powiatu – to znaczy, że nasze wysiłki aby zapewnić Państwu bezpieczne, atrakcyjne i przyjazne miejsce zamieszkania, pracy bądź prowadzenia własnego biznesu przynoszą rezultaty. Zrobiliśmy wiele by poprawić jakość obsługi Klientów, zrealizowaliśmy sporo inwestycji finansowanych zarówno z własnego budżetu jak i ze środków zewnętrznych, w tym funduszy unijnych.

Z kartą do Starostwa

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altIstotą funkcjonowania samorządu terytorialnego i sensem istnienia urzędów jest jak najpełniejsza realizacja potrzeb mieszkańców poprzez profesjonalne świadczenie usług na ich rzecz. Aby iść z duchem czasu i sprostać rosnącym wymaganiom w tym zakresie Starostwo Powiatowe w Toruniu systematycznie wprowadza udogodnienia mające ułatwić Klientom załatwianie spraw w Urzędzie.

Most na placu i nad Wisłą

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altJuż w najbliższy piątek, 5 listopada, zostanie wbita pierwsza łopata na placu budowy mostu drogowego w Toruniu. W tym ważnym dla miasta wydarzeniu udział wezmą mieszkańcy. Wieczorem będzie można zobaczyć most świetlny, który połączy oba brzegi Wisły. Wydarzenie odbędzie sie na placu Daszyńskiego, na terenie sąsiadującym z zakładami "CPP Toruń-Pacific".

Wakarecy w finale

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altToruński pianista Paweł Wakarecy jest jedynym Polakiem, który znalazł się w finale trwającego w Warszawie XVI Konkursu Chopinowskiego. Koncert z orkiestrą zagra w poniedziałek, 18 października 2010 r. Przez kolejne szczeble konkursu Paweł przechodził w najlepszym stylu. Komentatorzy chwalili szczególnie jego występ w III etapie. Podkreślano wtedy opanowanie i dojrzałość gry.

Weekend z PTTK

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altW najbliższą sobotę 9 października Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza milośników „Wędrówek rodzinnych z PTTK” do udziału w kolejnej wycieczce. Spotkanie turystów wyznaczone zostało o godz. 7.15 przed dworcem PKS przy ul. Dąbrowskiego, skąd odjedzie autobus do Bierzgłowa. Trasa wycieczki będzie wiodła trasą: Bierzgłowo – Słomowo – Siemoń – Leśn. Raciniewo – Unisław – około 15km. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej Leszek Zbijewski.

Anielskie chóry i zdrowa żywność w...

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altAntoni Kamiński (ur. 1947r.) rzeźbiarz, którego działalność artystyczna mieści się w nurcie sztuki nieprofesjonalnej, współtwórca tzw. „stylu kutnowskiego”, należy do uznanych i cenionych przedstawicieli tej dziedziny twórczości.