joomla templates top joomla templates template joomla

Medalowy TBS

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altToruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało wyróżnienie w konkursie "Budowa na medal Pomorza i Kujaw 2010". Nagroda została przyznana w kategorii budownictwo mieszkaniowe-wielorodzinne za budynek wielorodzinny przy ul. Drzewieckiego 2 / Mohna 67-67d w Toruniu.

Wampiry i strzygi po raz ostatni

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altW najbliższą środę, o godz. 12.00, w Muzeum Etnograficznym w Toruniu rozpocznie się finisaż wystawy "Wampiry, strzygi i spółka". Szczegółowe informacje o wystawie znajdziecie Państwo tutaj.

Wielka Nieszawka pożegnała lato

powiattorunski.pl; Alina Sobecka włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

alt11 września 2010 r. mieszkańcy gminy Wielka Nieszawka oraz przyjezdni goście bawili się na festynie rodzinnym. Poprzedził go Bieg Przełajowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Wielka Nieszawka Pana Bronisława Krywionka. Po południu zaś mogliśmy posłuchać wspaniałych przebojów w wykonaniu Orkiestry Dętej z Gminy Zławieś Wielka pod opieką p. Krzysztofa Kędzierskiego.

Stan alarmowy na Wiśle

um.torun.pl; Włodzimierz Drgas włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altPodnosi się stan wody Wisły w Toruniu. Dzisiaj, 9 września  2010 r., o godz. 14.00 wodowskaz na Bulwarze Filadelfijskim wskazywał 679 cm. Stan alarmowy dla naszego miasta wynosi 650 cm . Prezydent Torunia Michał Zaleski ogłosił stan alarmu przeciwpowodziowego dla Gminy Miasta Toruń.

Przetarg mostowy bez zarzutów

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altZakończyła się kontrola postępowania przetargowego dla zadania "Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi". Przeprowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych analiza wypadła pomyślnie, kontrolujący  nie stwierdzili żadnych naruszeń ani braków.

Aplikacja do ESK złożona!

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altStało się. Toruń złożył swoją aplikację do konkursu Europejska Stolica Kultury 2016. Czekaliśmy na to cztery lata. Miasta, które przejdą do drugiego etapu zmagań, poznamy jeszcze przed wyborami samorządowymi, w końcu października. Ideą przewodnią toruńskiej kandydatury jest hasło "Wszechświat Kultury".

Nauczyciele po mianowaniu

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

alt74 toruńskich nauczycieli otrzymało z rąk prezydenta Torunia i przewodniczącego Rady Miasta akty nadania stopnia awansu zawodowego. Uroczystość odbyła się 24 września 2010 r. auli Młodzieżowego Domu Kultury. 10 uczniów otrzymało stypendium od miasta.

Remont w Łysomicach = korki w Toruniu

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altMiejski Zarząd Dróg w Toruniu informuje o zwiększeniu się liczby samochodów, w tym także TIR-ów, przejeżdżających tranzytem przez Toruń. Dodatkowy ruch i korki w mieście są wynikiem remontu drogi wojewódzkiej nr 552 w Łysomicach.

Z prac Zarządu

powiattorunski.pl; Iwona Piotrowska włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altKolejne w miesiącu sierpniu posiedzenie Zarządu Powiatu Toruńskiego odbyło się we wtorek, 24 sierpnia. Spośród licznych tematów znajdujących się w porządku obrad było m.in. omówienie protokołu kontroli projektu „Nauczyciel uczący się – podniesienie kwalifikacji kadr systemu oświaty z terenu byłego województwa toruńskiego w latach 2008 i 2009”.

Wędrówki rodzinne z PTTK

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

altW sobotę 28 sierpnia br. Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza miłośników pieszych wycieczek do udziału w „Wędrówkach rodzinnych z PTTK”. Spotkanie uczestników wyznaczone zostało o godz. 8.30 na pętli autobusowej MZK nr 27 na Wrzosach u zbiegu ulic Pawiej i Szosy Chełmińskiej. Przodownik turystyki pieszej Feliks Paraszkiewicz przeprowadzi turystów trasą: z Wrzosów, przez rezerwat przyrody „Las Piwnicki”, Piwnice , Różankowo,Olek i Barbarkę z powrotem na Wrzosy o długości około 15 km.