joomla templates top joomla templates template joomla

„Szalom” w naszej katedrze. Kościół Katolicki obchodził Dzień Judaizmu

W.Ż/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

Po raz dwudziesty Kościół Katolicki obchodził Dzień Judaizmu. Tegoroczne ogólnopolskie obchody tego Dnia odbyły się w katedrze śś. Janów w Toruniu. Uroczyste nabożeństwo z udziałem Żydów i wiernych Kościoła Katolickiego celebrował gospodarz katedry - Biskup Toruński, ks. dr Andrzej Suski z udziałem kilku biskupów Episkopatu Polski i księży naszej diecezji.

Policja w Toruniu zatrzymała podejrzanego o śmiertelny atak nożem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

Policja zatrzymała 23-letniego mieszkańca Inowrocławia, który może mieć związek z zabójstwem 26-latka w Toruniu w miniony weekend. - Wszystko wskazuje na to, że jest to osoba, której wizerunek publikowaliśmy - powiedziała podinsp. Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji. 

Jaka jest historia toruńskich pierników?

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

Jaka jest historia toruńskich pierników? Jak wyglądały opakowania pierników na początku XX wieku i w czasach PRLu? Czym były dostarczane do sklepów? Odwiedzi na te wszystkie pytania można znaleźć w Żywym Muzeum Piernika w Toruniu.

Toruński poseł Myrcha boi się Zbigniewa Ziobry: jako prokurator generalny będzie "nadpremierem"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

Jednym z zapisów ustawy o prokuraturze autorstwa PiS budzących sprzeciw partii opozycyjnych jest wszechwładza prokuratorów, którzy działając w tzw. interesie społecznym nie będą zagrożeni odpowiedzialnością karną za podejmowane przez siebie działania. Nad wszystkim czuwać ma Zbigniew Ziobro, który jako minister sprawiedliwości ma objąć również funkcję prokuratora generalnego.

Nożownik z Torunia czeka na zarzuty. Wraz z nim - osoby, które go ukrywały

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

Dziś prokuratura ma postawić zarzuty mężczyźnie, który może mieć związek z zabójstwem 26-latka w Toruniu. Zatrzymany miał zamordować mężczyznę przy użyciu noża. 23-latek został zatrzymany w Inowrocławiu po tym, jak policja dostała telefon od osoby, która rozpoznała go na zdjęciach z monitoringu. Wraz z nim zatrzymano trzy inne osoby.