joomla templates top joomla templates template joomla

Auto jechało „wężykiem”. 32-letni kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz grożą mu 2 lat więzienia

info: Policja, Toruń włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

 
Policjant z toruńskiej drogówki podróżując z rodziną nad jezioro zauważył auto jadące „wężykiem”. Funkcjonariusz wykorzystał moment, gdy kierowca na chwilę się zatrzymał i zabrał mu kluczyki. Okazało się, że 32-letni kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

W ubiegłą sobotę 15 sierpnia, późnym popołudniem, policjant z toruńskiej drogówki jechał razem z rodziną nad jezioro. W okolicach miejscowości Ślesin (woj. wielkopolskie, pow. koniński) funkcjonariusz zauważył auto jadące „wężykiem”. Kierowca wykonywał niebezpieczne i nieprzewidywalne manewry. W pewnym momencie auto zatrzymało się bez żadnego powodu.
 
 
Policjant, widząc to, wyskoczył ze swojego samochodu, podbiegł do osobowego volkswagena i odebrał kierowcy kluczyki. Ten zachowywał się agresywnie i wyrywał się chcąc uciec. Funkcjonariusz nie pozwolił na to i wezwał lokalnych policjantów.
 
Kiedy na miejsce przyjechali mundurowi okazało się, że 32-latek jest kompletnie pijany. W organizmie miał blisko 3 promile alkoholu.
 
Jego sprawą zajmą się teraz funkcjonariusze ze ślesińskiego komisariatu. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.