joomla templates top joomla templates template joomla

Kilka godzin po fałszywym alarmie złapano winowację. W chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 8 lat więzienia

info: Policja, Toruń włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

Kryminalni z Torunia już kilka godzin po zawiadomieniu o podłożonych rzekomo ładunkach wybuchowych w trzech siedzibach jednej z firm zatrzymali autora tych zgłoszeń. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec gminy Lubicz. W chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 8 lat więzienia.
 
 
W minioną sobotę (11.05.19) o 20:30 na numer alarmowy 112 zadzwonił nieznany mężczyzna, który poinformował, że w trzech siedzibach jednego ze znanych zakładów w Toruniu podłożone są ładunki wybuchowe. Na miejsce dyżurny skierował zarówno patrole prewencji, jak i kryminalnych z Torunia, a także z komisariatu w Dobrzejewicach oraz patrol rozpoznania minersko–pirotechnicznego. Funkcjonariusze sprawdzili wszystkie wskazane adresy. Nigdzie nie ujawnili materiałów ani urządzeń wybuchowych. 
 
 
W toku prowadzonych czynności kryminalni bardzo szybko namierzyli autora tych fałszywych alarmów. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec gm. Lubicz. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Kamionki Małe pod Chełmżą, gdzie wypoczywał. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Noc z soboty na niedzielę spędził w policyjnym areszcie. 
 
 
W poniedziałek (13.05.19) usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunków wybuchowych. Policjanci z Chełmży doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód. Mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.