joomla templates top joomla templates template joomla

Kłopotliwy pacjent. Uporczywie nękał swoją dermatolog próbując umówić z nią kolejne wizyty lekarskie, podczas których zdejmował odzież, opowiadał o niej innym. Sprawą "pacjenta" zajmie się sąd

info: Prokuratura, Toruń; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

Prokurator Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum - Zachód w Toruniu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Z. lat 39 o przestępstwo tzw. stalkingu.
 
 
W toku dochodzenia ustalono, że oskarżony, w okresie od 27 grudnia 2018 r. do 21 lutego 2019 r., uporczywie nękał kobietę lekarza – dermatologa w ten sposób, że wielokrotnie podejmował próby kontaktu z nią poprzez umawianie wizyt lekarskich, kontaktowanie się za pomocą portalu pacjenta, opowiadanie o niej przypadkowym pacjentom oraz wielokrotnie innym lekarzom placówki, w której zatrudniona była pokrzywdzona kobieta. 
 
 
Mężczyzna wysyłał liczne wiadomości e-mail do pracowników pracodawcy lekarza, w których opisywał wizytę lekarską u wymienionej
 
- w tym obnażenie się przed nią podczas tej wizyty bez wezwania do zdjęcia odzieży, w konsekwencji swoim zachowaniem wzbudził u pokrzywdzonej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia i istotnie naruszył jej prywatność -
 
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr Z. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, przedstawił własną wersję wydarzeń podnosząc, że to jego prawa jako pacjenta zostały naruszone. 
 
 
 
W świetle zebranych dowodów, w tym przesłuchań pokrzywdzonej, świadków oraz zgromadzonej dokumentacji, w tym medycznej, prokurator uznał wersję Piotra Z. za niewiarygodną. 
 
Oskarżony nie był karany. O jego sprawstwie i winie rozstrzygnie Sąd Rejonowy w Toruniu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.