joomla templates top joomla templates template joomla

Odpadła od ścianki wspinaczkowej, spadła na posadzkę doznając licznych obrażeń. Nie posiadała zabezpieczenia. Prokuratura warunkowo umożyła postępowanie

info: Prokuratura, Toruń; fot: Archiwum Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum - Zachód w Toruniu skierowała wniosek o warunkowe umorzenie postepowania karnego przeciwko Miłoszowi B. w związku z nieumyślnym narażeniem na niebezpieczeństwo małoletniej w trakcie wspinaczki na ściance.

Prokurator zarzucił Miłoszowi B., że 28 października 2017 r., w Toruniu, w jednym z miejsc sztucznie stworzonych do wspinaczki, pełniąc obowiązki animatora, a więc będąc zobowiązanym do opieki nad wspinającymi się, nieumyślnie naraził małoletnią L.W. na wystąpienie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 

Animator nie zabezpieczył małoletniej liną asekuracyjną podczas wspinaczki na ściance. Małoletnia odpadła od ścianki, spadła na posadzkę doznając stłuczeń okolicy lędźwiowo – krzyżowej prawej oraz stopy lewej, co spowodowało naruszenie czynności narządów ciała na okres poniżej dni 7.

Zachowaniem swoim Miłosz B. - według prokuratury - wyczerpało znamiona przestępstwa. Animator naraził małoletnią na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co podlega podlega karze pozbawienia wolności, a ze względu na działanie nieumyślne, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Miłosz B. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Prokurator uznając, że zaistniały okoliczności faktyczne i warunki prawne do umorzenia postępowania karnego, wykreował wniosek postulując wyznaczenie okresu próby w wymiarze 1 roku oraz zobowiązanie Miłosza B. do zadośćuczynienia pokrzywdzonej za doznaną krzywdę poprzez zapłatę kwoty 500 zł. O zasadności wniosku rozstrzygnie Sąd Rejonowy w Toruniu.