joomla templates top joomla templates template joomla

Znalazł sposób na "zarobek". Prosił ekspedientki o pokazanie drogiej biżuterii, po czym uciekał od jubilera.Udało mu się ukraść bizuterię za kilkadziesiąt tysięcy złotych

info: Bydgoszcz, Policja włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 21-latka, który w ciągu kilku dni okradł dwa sklepy jubilerskie. Mężczyzna prosił ekspedientki o pokazanie drogiej biżuterii, po czym uciekał ze sklepu. Jego łupem padły kosztowności warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dodatkowo w chwili zatrzymania mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Jest recydywistą, więc grozi mu teraz do 7,5 roku więzienia.
 
W poniedziałek 3 lipca kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 21-latka podejrzewanego o dwie zuchwałe kradzieże w sklepach jubilerskich.
 
Do pierwszego z tych zdarzeń doszło pod koniec sierpnia tego roku. Do jednego ze sklepów z biżuterią na starówce wszedł młody mężczyzna i poprosił ekspedientkę o pokazanie kilku sztuk złotych łańcuszków. Kiedy pracownica położyła precjoza na ladzie mężczyzna wziął je i uciekł.
Do kolejnego tego typu zdarzenia doszło na początku września w jednej z galerii handlowych na Bydgoskim Przedmieściu. W tym przypadku sytuacja wyglądała podobnie – w sklepie z biżuterią mężczyzna poprosił o pokazanie kilku złotych łańcuszków pod pozorem ich przymierzenia. Kiedy dostał je do ręki uciekł ze sklepu. Łączna suma strat wyrządzonych przez złodzieja wyniosła kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 
W ustalenie, kto stoi za tymi dwoma kradzieżami, włączyli się kryminalni z toruńskiej komendy. Wszystko wskazywało na to, że w obydwu przypadkach sprawcą jest ten sam mężczyzna. Wnikliwa analiza nagrań z monitoringów pozwoliła na uzyskanie dokładnego wizerunku złodzieja. Te ustalenia pozwoliły na zdobycie informacji wskazującej na konkretną osobę, która stoi za tymi przestępstwami.

Na jednym z nagrań kryminalni rozpoznali znanego im z wcześniejszych spraw 21-latka. Mężczyzna trafił za kraty. W chwili zatrzymania miał przy sobie woreczek z białym proszkiem. Wstępne policyjne testy wykazały, że było w nim blisko 3 gramy amfetaminy.
 
„Amator” złota jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty związane z kradzieżami w sklepach jubilerskich i posiadaniem narkotyków. Kryminalni będą również ustalać, czy mężczyzna nie ma na koncie innych tego typu przestępstw.
 
21-latek jest recydywistą. Był już wcześniej karany między innymi za rozboje. Grozi mu teraz do 7,5 roku więzienia.