joomla templates top joomla templates template joomla

Ukryli plantację marihuany za szafami w kilku pokojach. Były tam wyciągi z filtrami, nawilżacze, wentylatory, a nawet zapiski pomocne do tej specyficznej uprawy

info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

Tego, że policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy znajdą plantacje ukryte za szafami, zapewne nie spodziewali się plantatorzy. Wszystko zorganizowali prawie perfekcyjnie. Policjanci mogli przestać szukać, gdy wokół domu zabezpieczyli kilkadziesiąt roślin, ale… . No właśnie, ale nie przestali.
 
 
W powiecie toruńskim, w gminie Lubicz, policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zlikwidowali plantacje zorganizowane w byłej stadninie. Wszystko pozornie wyglądało tak, jakby policjanci łatwo namierzyli niezbyt dużą ilość krzaków. 
 
 
Wokół domu i pomieszczeń gospodarskich rosły rośliny konopi, inne posadzono w specjalnych plastikowych pojemnikach z odciętą górą. Jednak policjanci nie zadowolili się tym znaleziskiem i dokładnie sprawdzili także wnętrza licznych budynków.
 
 
W jednym z obiektów, wyglądających jak mieszkanie, w tylnej części znajdowała się kotłownia, w której stała szafa. Po dokładnym sprawdzeniu policjanci zauważyli, że przez nią właśnie wchodzi się do kolejnego pomieszczenia, w którym zorganizowano kompletnie wyposażoną plantację marihuany z roślinami w różnej fazie wzrostu. Były tam wyciągi z filtrami, nawilżacze, wentylatory, a nawet zapiski pomocne do tej specyficznej uprawy.
 
 
W innym pomieszczeniu, położonym w pobliżu kotłowi, urządzono „normalny” pokój. W nim także była szafa. I jak się okazało przez nią także wchodziło się do kolejnego ukrytego pokoju, w którym policjanci znaleźli następną plantację urządzoną dokładnie tak, jak ta za kotłownią.

Ostatecznie zabezpieczono łącznie ponad 600 roślin konopi indyjskich, a do policyjnego aresztu trafiła 40-latka i jej 22-letni syn.

Oboje usłyszeli prokuratorskie zarzuty zorganizowania w celach zarobkowych nielegalnej plantacji i wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Oboje też, na wniosek prokuratora, trafili do aresztu na 3 miesiące. Grozi im kara od 3 lat pozbawienia wolności.