joomla templates top joomla templates template joomla

Widząc policjantów przyspieszył. W trakcie pościgu uszkodził słupek, a następnie porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Mężczyzna stał się agresywny i naruszył nietykalność cielesną

info: KMP, Toruń; foto: Archiwum włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

W tym samym czasie swoim zachowaniem naruszył kilka przepisów prawa. Policjanci z komisariatu na toruńskim Podgórzu przedstawili mu pięć zarzutów. 32–latek był już wcześniej znany policjantom. Grozi mu do 3 lat więzienia.
 

W miniony piątek 3 kwietnia około godz. 1:00 przy ul. Okólnej, policjanci z Komisariatu Policji Toruń Podgórz podjęli próbę zatrzymania volkswagena passata. Niestety kierowca, na dawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać.

W trakcie pościgu uszkodził słupek drogowy, a następnie porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Chwilę później mężczyzna stał się agresywny wobec policjantów, którzy go zatrzymali. Torunianin naruszył nietykalność cielesną jednego z interweniujących funkcjonariuszy.
 

Dodatkowo podczas przeszukania pojazdu 32-latka policjanci ujawnili zielony susz (0,85g), który po przeprowadzeniu wstępnych testów wykazał cechy charakterystyczne dla marihuany.

Na domiar złego, po sprawdzeniu w komisariacie jego stanu trzeźwości, okazało się, że uciekał pojazdem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Jednak to nie ostatnie jego przewinienie. Chwilę później wyszedł na jaw fakt, iż mężczyzna nie miał prawa prowadzić auta, ponieważ dwa lata temu sąd zakazał mu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Tym samym swoim zachowaniem złamał, aż pięć przepisów prawa i tyle właśnie usłyszał zarzutów. 32-latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę pod wpływem alkoholu, złamanie zakazu sądowego, naruszenie nietykalności funkcjonariusza oraz posiadanie narkotyków.

Mężczyzna jest dobrze znany policjantom. Był wielokrotnie notowany zarówno za łamanie ustawy o przeciwdziałanie narkomanii, jak i z agresywnych zachowań. Na swoim koncie ma zarówno znieważanie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza, niszczenie mienia oraz groźby. Grozi mu do 3 lat więzienia.