joomla templates top joomla templates template joomla

Władze Torunia rozdały ponad 110 tys. maseczek ochronnych mieszkańcom Torunia. Maseczki roznieśli wolontariuszy z organizacji pozarządowych

info: UM, Toruń; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

 
W okresie od 16 do 28 kwietnia 2020 r. wśród mieszkańców Torunia rozdysponowano 110 912 sztuk maseczek ochronnych. Pochodzą one z puli 180 tys. sztuk zakupionych przez miasto.
 
Rozprowadzaniem maseczek wśród mieszkańców zabudowy wielorodzinnej zajmują się spółdzielnie mieszkaniowe i inni administratorzy, w tym zarządcy nieruchomości na poszczególnych osiedlach, np. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej czy TTBS. I tak, dla mieszkańców dużych toruńskich osiedli przekazaliśmy maseczki ponad 40 podmiotom - łącznie 101 564 sztuki.
 
 
Na osiedlach zabudowy jednorodzinnej maseczki są kolportowane przez wolontariuszy z organizacji pozarządowych (Zespół Działań Kryzysowych "Klamra" Jednostka Strzelecka 1909 im. gen. brygady Elżbiety Zawackiej) czy z Centrum Aktywności Lokalnej. Jak dotąd maseczki zostały już rozniesione na osiedlach: Podgórz, Czerniewice, Kaszczorek, Rubinkowo, Skarpa, Bielawy i części Wrzosów - łącznie 9348 sztuk.
 
W środę 29 kwietnia 2020 r. partia 19 000 sztuk trafi do mieszkańców zabudowy jednorodzinnej na osiedlu Wrzosy, gdzie pracować będzie Jednostka Strzelców, oraz do zarządców w zabudowie wielorodzinnej. Zgodnie z harmonogramem, na koniec tego dnia rozdane zostanie łącznie 130 000 maseczek z całekj puli.
 
Kolejne maseczki są dostarczane do Torunia przez firmy je produkujące partiami i niezwłocznie po dostawie są przekazywane do rozprowadzenia.