joomla templates top joomla templates template joomla

Zamiast kolejnego chodnika, który miasto i tak ma obowiązek naprawić armatki śnieżnej do naśnieżania torów saneczkowych i osiedlowych górek w ramach projektu „Śnieżny Toruń”

Agencja/eReporter24; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

 
Wyjątkowo ciekawy projekt zgłoszony został w Toruniu w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. „Śnieżny Toruń” tak się nazywa zadanie w ramach projektu ogólnomiejskiego, które ma rozwiązać problemy ze zmieniającym się klimatem, a dokładniej brakiem opadów śniegu zimą.
 
Śnieżny Toruń to jeden z projektów ogólnomiejskich zgłoszonych w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w Toruniu. Pomył zakłada zakup armatki śnieżnej do naśnieżania torów saneczkowych i osiedlowych górek.
 
 
W przypadku wyboru projektu przez mieszkańców sztuczny śnieg pojawi się m.in. na torze saneczkowym zlokalizowanym w lasku przy ul. Bema. Naśnieżone zostaną także górki nasypowe znajdujące się na Rubinkowie czy os. Na Skarpie. Inicjatorzy projektu chcą też, by biały puch pojawił się również w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 
Toruń na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok przeznaczyło ponad 7,5 mln zł. Do 24 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do zgłoszonych pomysłów. Następnym krokiem będzie ogłoszenie wyników oceny wniosków. Od 10 do 19 października przeprowadzone zostanie głosowanie, najpóźniej 4 listopada dowiemy się, jakie projekty doczekają się w przyszłym roku realizacji.