joomla templates top joomla templates template joomla

Medalowy TBS

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

altToruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało wyróżnienie w konkursie "Budowa na medal Pomorza i Kujaw 2010". Nagroda została przyznana w kategorii budownictwo mieszkaniowe-wielorodzinne za budynek wielorodzinny przy ul. Drzewieckiego 2 / Mohna 67-67d w Toruniu.

W wyróżnionym budynku znajdują się 83 mieszkania, w tym 17 lokali czteroizbowych i 3 pięcioizbowe.  Powierzchnia zabudowy wynosi 2.069,55 m2. Poza częścią mieszkalną mieszkańcy otrzymają  do dyspozycji 63 podziemne miejsca parkingowe. Budynek zbudowany jest z nowoczesnych, energooszczędnych i ekologicznych materiałów budowlanych. Konstrukcja ścian zewnętrznych zapewnia ocieplenie znacząco wpływające na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem.

W każdej klatce przewidziana jest winda do poziomu piwnic i podziemnych miejsc postojowych. Mieszkania wyposażone są w instalacje telewizji kablowej, Internetu, instalacje telekomunikacyjną, domofon cyfrowy, a także duże i przestronne balkony.

Teren wokół budynku jest ogrodzony, na powierzchni przylegającej znajduje się plac zabaw dla dzieci. Bezpieczeństwo zapewnia monitoring terenu oraz parkingu podziemnego dostępny za pośrednictwem telewizji kablowej.

Projektantem obiektu było biuro projektowe Hausmann i Partnerzy S.P. ARCHITEKTON. Generalnym wykonawcą była firma MARBUD Grupa Budowlana Sp. z o.o.Użytkownikiem obiektu jest wspólnota mieszkaniowa przy ul. Drzewieckiego 2 / Mohna 67-67d w Toruniu.

Dane budynku:

 • Powierzchnia zabudowy - 2.069,55 m2
 • Powierzchnia użytkowa mieszkań - 4991,55  m2
 • Powierzchnia  pom.  przynależnych - 241,52  m2
 • Powierzchnia użytkowa parkingów podziemnych z dojazdem - 1720,37  m2
 • Kubatura - 27.368,81 m3
   
 • Ilość mieszkań 83, w tym:
  - 2-izbowych - 19
  - 3-izbowych - 44
  - 4-izbowych - 17
  - 5-izbowych - 3