joomla templates top joomla templates template joomla

Przetarg mostowy bez zarzutów

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Toruń wiadomości

alt

Zakończyła się kontrola postępowania przetargowego dla zadania "Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi". Przeprowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych analiza wypadła pomyślnie, kontrolujący  nie stwierdzili żadnych naruszeń ani braków.

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu w dniu 19.08.2010 r. przekazał do kontroli Prezesowi Urzędu Zamówień Publicznych całą dokumentację przetargową dotyczącą wyboru generalnego wykonawcy.

- Przekazaliśmy 40 segregatorów, które zawierały wszystkie dokumenty związane z procedurą. Począwszy od ogłoszenia przetargu do wyłonienia wykonawcy. Taki obowiązek spoczywał na nas, ponieważ  wartość zamówienia dla robót budowlanych  przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 20 mln euro - wyjaśnia Andrzej Glonek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.           

Urząd Zamówień Publicznych, zgodnie z przepisami, miał maksymalnie  30 dni na przeprowadzenie kontroli. Dobre wieści dotarły do nas wczoraj 02.09.2010 r.  po południu. - Nie ukrywam, że cieszy nas fakt, że  w prowadzonym przez MZD postępowaniu przetargowym nie stwierdzono żadnych naruszeń ani braków - dodał dyrektor Glonek.