joomla templates top joomla templates template joomla

Wielka Nieszawka pożegnała lato

powiattorunski.pl; Alina Sobecka włącz . Opublikowano w Toruń powiatowe

alt11 września 2010 r. mieszkańcy gminy Wielka Nieszawka oraz przyjezdni goście bawili się na festynie rodzinnym. Poprzedził go Bieg Przełajowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Wielka Nieszawka Pana Bronisława Krywionka. Po południu zaś mogliśmy posłuchać wspaniałych przebojów w wykonaniu Orkiestry Dętej z Gminy Zławieś Wielka pod opieką p. Krzysztofa Kędzierskiego. Na scenie pojawiły się także: grupa wokalno-taneczna PULS, zespół seniorów „Podgórski walczyk”, zespół "SALWA", solistki z młodzieżowego zespołu wokalnego MIXTER pod opieką p. Aliny Sobeckiej. Swoje programy artystyczne zaprezentowały również dzieci i młodzież ze szkół gminnych oraz dzieci Przedszkola Niepublicznego „Leśny Ludek” z Małej Nieszawki. W tym samym czasie na pobliskim Orliku odbywały się mecze piłki nożnej i siatkówki.

Tradycyjnie już odbyło się wiele konkursów zarówno dla dzieci jak i dorosłych oraz dwie cieszące się ogromnym zainteresowaniem loterie fantowe. Dzieci bezpłatnie i bez ograniczeń mogły szaleć na dmuchanym zamku , zjeżdżalni oraz trampolinie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Hodowców Gołębi Rasowych, a przez firma HERRING oraz Nieszawskie Stowarzyszenie Samorządowe „Wspólne gniazdo” zaprosiły mieszkańców na tradycyjną już grochówkę.

Gwoździem programu był program przygotowany przez Teatr Impresaryjny „AFISZ”, który rozbawił publiczność do łez. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.
Organizatorem festynu był Wójt Gminy Wielka Nieszawka Pan Kazimierz Kaczmarek oraz Lokalna Grupa Działania „Podgrodzie Toruńskie”. Pogoda dopisała i nieszawskie pożegnanie lata udało się wspaniale. I trochę szkoda, że na kolejną taką imprezę w plenerze przyjdzie nam pewnie czekać… do wiosny.